Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Ariadna, Anton Cehov Shihe të plotë

Ariadna, Anton Cehov

E vërteta është se me poetizim të dashurisë, ne nënkuptojmë një nga gjërat që duam, dinjitetin, që shpesh mungon mes nesh dhe, rrjedhimisht, bëhet burim i pafund gabimesh e vuajtjesh.

Info shtesë

SKU000167

Disponueshëria: Ne gjendje

$2.71

Me ulje çmimi!

-36%

$4.23

ProduktNga (sasia)Ulja
Ariadna, Anton Cehov3 --$1.10

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Ate Sergi, L.N. Tolstoi

  Ate Sergi,...


  Lindur në pronat e familjes në Yasnaya Polyana,...

 • E madhe eshte gjema e mekatit (Tat Tanushi i Bubullimes), Kuteli

  E madhe...


  Ashtu si ç'do autor ka kryeveprën e tij, edhe...

 • Ngadhenjim i dashurise, Ivan Turgeniev

  Ngadhenjim i...


  TitulliNgadhënjim i dashurisëAutoriIvan...

Titulli: Ariadna
Gjinia: Novelë
Author: Anton Çehov
Shqipëroi: Artian Guskiqi
Publisher: Ideart
Viti: 2003
Fq. 80
Pesha: 0.063 kg
ISBN: 978-99927-866-4-7

Mbi librin

E vërteta është se me poetizim të dashurisë, ne nënkuptojmë një nga gjërat që duam, dinjitetin, që shpesh mungon mes nesh dhe, rrjedhimisht, bëhet burim i pafund gabimesh e vuajtjesh. Megjithatë, sipas meje, më mirë që ndodh kështu, pra më mirë të heqim dorë e të vuajmë sesa të ngushëllojmë veten me mendimin se gruaja është grua, ndërsa burri mbetet burrë.