Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser Shihe të plotë

Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser

Populli që bie më shumë në sy janë shqiptarët. Burrat janë shtatlartë dhe zeshkanë, me tipare të pashme dhe të rregullta. Atje dhe, në të vërtetë, në të gjithë vendin, shqiptari më la përshtypjen e një sqimatari. Ai dëshiron që xhamadani i tij të jetë i qëndisur me serm e flori. Zakonisht, fustanella e tij është borë e

Info shtesë

SKU001203

Disponueshëria: In Stock

$4.79

Me ulje çmimi!

-15%

$5.63

ProduktNga (sasia)Ulja
Shqiperia e poshtme, John Foster Fraser3 --$0.28

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Kapedani, Film DVD

  Kapedani,...


  TitulliKapedaniFilm DVDRregjisorFehmi...

 • Mein Kampf (Lufta ime), vol. 3, Adolf Hitler

  Mein Kampf...


  Kemi dëgjuar sugjerime që këtij libri duhet t'i...

 • Skenderbeu, nje histori politike, Aurel Plasari

  Skenderbeu,...


  Skënderbeu ishte jo vetëm një nga ushtarakët më...

 • Epoka e Gurit dhe Shqiperia, Ilir Gjipali

  Epoka e...


  Qeniet njerëzore ekzistojnë në Tokë prej të...

 • Shqiptaret ne prizmin e diplomacise nderkombetare, Gjon Keka

  Shqiptaret...


  Në Konferencën e Londrës, kufijtë e shtetit...

 • Ceshtja Shqiptare, Riformesimi i Ballkanit, Vickers & Pettifer

  Ceshtja...


  Në këtë vepër shihen, si rrallëkund tjetër,...

 • Gjoleka, djali i Abazit, Dhimiter Anagnosti

  Gjoleka,...


  Titulli: Gjoleka, djali i AbazitRegjisor:...

 • Gjysemhena dhe Shqiponja, George Gawrych

  Gjysemhena...


  Titulli: Gjysëmhëna dhe ShqiponjaSundimi...

 • Mbreteria Dardane, Luan Perzhita

  Mbreteria...


  Dardanët kthyen flamujt dhe u vendosën në radhë...

 • Albanische Mythologie, Martin Mato

  Albanische...


  Die gesammelten Artikel in diesem Büchlein sind...

Vazhd.
Populli që bie më shumë në sy janë shqiptarët. Burrat janë shtatlartë dhe zeshkanë, me tipare të pashme dhe të rregullta. Atje dhe, në të vërtetë, në të gjithë vendin, shqiptari më la përshtypjen e një sqimatari. Ai dëshiron që xhamadani i tij të jetë i qëndisur me serm e flori. Zakonisht, fustanella e tij është borë e bardhë.
Titulli: Shqipëria e PoshtmeOrigjinali: Pictures from BalkansGjinia: Histori, kujtimeAutori: John Foster FraserShqipëroi: Azem QazimiShtëpia botuese: Zenit EditionsViti: 2009Fq. 80Pesha: 0.10 kgISBN: 978-99956-787-4-6 Fragment nga libri Populli që bie më shumë në sy janë shqiptarët. Burrat janë shtatlartë dhe zeshkanë, me tipare të pashme dhe të rregullta. Atje dhe, në të vërtetë, në të gjithë vendin, shqiptari më la përshtypjen e një sqimatari. Ai dëshiron që xhamadani i tij të jetë i qëndisur me serm e flori. Zakonisht, fustanella e tij është borë e bardhë. Opingat, rëndom prej lëkure të kuqe, kanë nga një xhufkë të madhe në majë... për të cilën shqiptari mendon se është pjesë veçanërisht e rëndësishme e "kapardisjes" së tij.