Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Histori me mbret, Armir Shkurti Shihe të plotë

Histori me mbret, Armir Shkurti

Gazetari Armir Shkurti ka përmbledhur mbresat e tij nga 55 ditët e vitit 1997, kur i biri i Ahmet Zogut, Mbreti Leka i Parë, testoi shansin e vet duke hedhur referendum për kthimin e monarkisë në një vend që nuk po largohej dot nga traumat e skemave piramidale dhe rënies së përgjithshme të shtetit.

Info shtesë

SKU000037

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$8.45

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Mbreti Zog dhe perpjekja per stabilitet ne Shqiperi, B. Fischer

  Mbreti Zog...


  Studim i mirëfilltë mbi problematikën shqiptare...

 • Misioni Amerikan ne Shqiperi, Peter Lucas

  Misioni...


  Një histori marramendëse që ka ndodhur në...

 • Historia e Shqiperise ne shekullin XX, Nina Smirnova

  Historia e...


  Autorja ruse, Nina Smirnova, ka paraqitur...

Titulli: Histori me mbret, 55 ditët e fundit zyrtar të monarkisë së parë dhe të vetme shqiptare
Origjinali: Histori me mbret, 55 ditët e fundit zyrtar të monarkisë së parë dhe të vetme shqiptare
Gjinia: Histori
Autori: Armir Shkurti
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 206
Pesha: 0.231 kg.
ISBN: 978-99943-33-06-2

Mbi librin

Gazetari Armir Shkurti ka përmbledhur mbresat e tij nga 55 ditët e vitit 1997, kur i biri i Ahmet Zogut, Mbreti Leka i Parë, testoi shansin e vet duke hedhur referendum për kthimin e monarkisë në një vend që nuk po largohej dot nga traumat e skemave piramidale dhe rënies së përgjithshme të shtetit.