Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Art & Trashegimi, Gjirokastra Shihe të plotë

Art & Trashegimi, Gjirokastra

SKU001911

Disponueshëria: In Stock

$21.13

ProduktNga (sasia)Ulja
Art & Trashegimi, Gjirokastra3 --$16.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Historia diplomatike e ceshtjes Shqiptare, Arben Puto

  Historia...


  Arben Puto është një prej historianëve më të...

 • Dialektet e shqipes dhe historia e formimit te tyre, Bahri Beci

  Dialektet e...


  Vjetërsia dhe autoktonia e shqiptarëve në...

 • Robi i manive, Timo Flloko

  Robi i...


  Orët e gjata vonë përcjell,Gjumin mposht në...

Titulli: Art & Trashëgimi, Gjirokastra Origjinali: Art & Heritage, GjirokastraGjinia: Revistë kulturoreShtëpia botuese: ArgjiroViti: 2011Fq. 200Pesha: 1.18 kg Përmbajtja e revistës Gjirokastra: Qyteti i gurtëPalimpsest: Joshja dhe misteri i qytetit të gurtëPalimpsest: The charm and the mistery of the stone townArdian Marashi Kronikë në gurIsmail Kadare Argirokastra - përtej legjendësProf. Dr. Luan Përzhita Kalaja e GjirokastrësThe citadel of GjirokastraProf. Dr. Gjerak Karaiskaj Banesat në Qendrën Historike të GjirokastrësDwelling Houses in Gjirokastra&#39s Historic CentreProf. Dr. Emin Riza Xhamitë e qytetit - muze të GjirokastrësMosques in the Museum Town of GjirokastraProf. Aleksandër Meksi Një histori e përmbledhur restaurimeshSpartak Dërrasa Koha, njerëzit dhe jeta gjirokastriteBen Andoni Restaurimi që ngjalli Gjiroskastrën e vjetërReshat Gega Veshjet tradicionale të GjiroskastrësProf. Afërdita Jonuzi Vepra madhore e Eqrem Çabejt - pjesë e ndërgjegjes kombëtare, shkencore e kulturore të botës shqiptareProf. Seit Mansaku Epokat e një qyteti dhe kronikat e breznive (mbi romanin e Ismail Kadaresë "Breznitë e Hankonatëve")Bavjola Shatro Msc Konsiderata gjeografike dhe adminsitrative për luginën e DrinosVladimir Qirjaqi Pazari i Vjetër i GjiroskastrësArmanda Hysa Restaurimi i punës së Onufër QipriotitProf. Mustafa Arapi Gjin Bue ShpataDr. Irakli Koçollari Qyteti qepur malit!Prof. Dr. Astrit Salihu Të njohim 47 monumentet e natyrës së GjirokastrësTelnis Skuqi Rruga e Gjirokastrës drejt UNESCO - sEngjëll Serjani Ex libris "Thesare arkeologjike nga Shqipëria"Beti Njuma E drejta për trashëgiminë kulturore është pjesë integrale e të drejtave të njeriutThe right&#39s to one&#39s own cultural heritage is an integral part of human rightsLejla Hadzic Te prekësh yjetArta Marku Saga pikturike e Bashkim AhmetitDr. Moikom Zeqo Heronjtë janë të uriturThe heroes are hungryDr. Gëzim Qendro Trashëgimia shpirtërore para dhe pas vitit 1990Intangible cultural heritage before and after 1990Vasil S. Tole Neologjia si akt mbijeteseDashnor Kokonozi Shenjtët e vërtetë që shkelën tokën e shqiptarëve...Ben Andoni Argjiro: Një dritare për promovimin e kulturës dhe trashëgimisë shqiptareArgjiro: A pathway to the promotion of Albanian HeritageIlda Mara Mjaltë trashëgimie nga GjirokastraHeritage Honey from GjirokastraGjergj Frashëri