Kategoritë

Botuesit

Autorët

Psikologjia e suksesit, Dale Carnegie, vol. 3 Shihe të plotë

Psikologjia e suksesit, Dale Carnegie, vol. 3

Libri i tretë në mënyrë tematike e përmbledh problematikën me të cilën merret kjo trilogji dhe me udhëzimet e tij na drejton kah piedestalet e përsosmërisë individuale, deri te arritja e vetëbesimit dhe përfitimit të mjeshtërisë së oratorisë.

Info shtesë

SKU000659

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.33

Me ulje çmimi!

-20%

$9.16

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Kater stinet, Naim Frasheri

  Kater...


  Titulli: Katër stinëtAutori: Naim...

 • Xhim Kopsa dhe trembedhjete te terbuarit, Michael Ende

  Xhim Kopsa...


  Ky është libri i dytë i aventurave të Xhim...

 • Hamleti, Uiliam Shekspir

  Hamleti,...


  Fokusi i Shekspirit në këtë konflikt ishte një...

Titulli: Psikologjia e Suksesit, Si ta zhvilloni mjeshtërinë e oratorisë apo si ta fitoni vetbesimin, vëllimi i tretë
Gjinia: Psikologji
Autori: Dale Carnegie
Shqipëroi: Arsim Gjinoci
Shtëpia botuese: Elta BS & Artini
Viti: 2005
Fq. 232
Pesha: 0.272 kg.

Mbi librin

Libri i tretë në mënyrë tematike e përmbledh problematikën me të cilën merret kjo trilogji dhe me udhëzimet e tij na drejton kah piedestalet e përsosmërisë individuale, deri te arritja e vetëbesimit dhe përfitimit të mjeshtërisë së oratorisë.

Kjo niset nga këndvështrimi se çdo veprimtari njerëzore është një lloj i komunikimit. Autori e paraqet mjeshtërinë e oratorisë dhe paraqitjen para audiencës si parakusht i pashmangshëm në rrugën drejt emancipimit të shoqërisë, qoftë edhe të personalitetit.

Qasja, metodat dhe ushtrimet, të cilat Dale Carnegie i ka shfrytëzuar në kurset e tij të njohura, janë të pasqyruar në librin e tretë, i cili me dy vëllimet paraprake paraqet një përmbledhje informative interesante.