Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Princi - Politika dhe kodi moral, Niccolo Machiavelli Shihe të plotë

Princi - Politika dhe kodi moral, Niccolo Machiavelli

Princi, vepra më e lexuar dhe e diskutuar e Niccolo Machiavelli-t, shkruar në verën e vitit 1513, trajton se si merret pushteti, si konsolidohet dhe se duhet të sillet një sundimtar me armiqtë, aleatët dhe nënshtetasit e tij.

Info shtesë

SKU001181

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$4.51

Me ulje çmimi!

-36%

$7.04

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Parasokratiket, tekste dhe doksografi

  Parasokratik...


  Numri Shtatë të Urtët duket sheshit që është...

 • Kombet dhe nacionalizmi ne eren globale, Anthony D. Sims

  Kombet dhe...


  Anthony Smith është studiuesi më i shquar i...

 • Planeti i 12-te, Zecharia Sitchin

  Planeti i...


  E tërë sëra e "Kronikave të Tokës" bazohet në...

Titulli: Princi - Politika dhe kodi moral
Gjinia: Filozofi
Autori: Niccolo Machiavelli
Shqipëroi: Arian Lleshi
Shtëpia botuese: UEGEN
Viti: 2003
Fq. 124
Pesha: 0.157 kg

Mbi librin

Princi, vepra më e lexuar dhe e diskutuar e Niccolo Machiavelli-t, shkruar në verën e vitit 1513, trajton se si merret pushteti, si konsolidohet dhe se duhet të sillet një sundimtar me armiqtë, aleatët dhe nënshtetasit e tij. Ekziston një moral për atë që duhet të nënshtrosh dhe një moral për atë që prin, që shfrytëzohet nga përgjegjësia për të mbajtur në këmbë një shtet të qëndrueshëm e në dobi të të gjithëve.