Kategoritë

Botuesit

Autorët

Fabulat me te bukura, Jean de La Fontaine Shihe të plotë

Fabulat me te bukura, Jean de La Fontaine

Përmbledhja më e plotë në shqip e fabulave të La Fontenit! Me ilustrimet e mrekullueshme dhe me shqipërimin e përkryer, të mahnisin me dinamikën, freskinë, satirën dhe vërtetësinë që karakterizojnë veprën e fabulistit gjenial.

Info shtesë

SKU001573

Disponueshëria: Ne gjendje

$11.83

Me ulje çmimi!

-30%

$16.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Nje histori ne 15 minuta, Princesha guximtare, Cudira, Francesca Lazzarato

  Nje histori...


  Një histori në 15 minuta. Për ata që lexojnë:•...

 • Dhelpra, rrushte dhe Ezopi, Ferit Lamaj

  Dhelpra,...


  Titulli: Dhelpra, rrushtë dhe EzopiOrigjinali:...

 • Atlas gjeografik i botes per femije, Enciklopedi per femije

  Atlas...


  Përdorimi i hartave më të fundit me një...

Titulli: Fabulat më të bukura (me kopertinë të trashë)
Gjinia: Fabula
Autori: Jean de La Fontaine
Shqipëroi: A. Z. Çajupi, Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2010
fq. 116
Pesha: 0.781 kg
ISBN: 978-99956-41-146

Mbi librin

Përmbledhja më e plotë në shqip e fabulave të La Fontenit! Me ilustrimet e mrekullueshme dhe me shqipërimin e përkryer, të mahnisin me dinamikën, freskinë, satirën dhe vërtetësinë që karakterizojnë veprën e fabulistit gjenial.