Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Libri i Madh i Diturise, Enciklopedi per femije Shihe të plotë

Libri i Madh i Diturise, Enciklopedi per femije

Kjo enciklopedi plot njohuri dhe fakte e bën për vete imagjinatën e çdo lexuesi. Me ilustrimet fantastike, "Libri i Madh i Diturisë" të dëfren, të intrigon dhe të informon.

Info shtesë

SKU001780

Disponueshëria: In Stock

$29.93

Me ulje çmimi!

-15%

$35.21

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Shtepia Magjike mbi Peme 10, Qyteti i fantazmave ne perendim te diellit, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  A është ky qytet plot me fantazma? Xheku dhe...

 • Kaloresit e tryezes se rrumbullaket, pershtatje per femije

  Kaloresit e...


  Shumë janë mbretërit e epokave të shkuara, të...

 • Shtepia magjike mbi peme 3, Mumiet ne mengjes, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  Xheku dhe Ani nuk kanë nevojë për ndonjë mumie...

 • Harry Potter dhe Urdhri i Feniksit, J.K. Rowling

  Harry Potter...


  Lordi Fluronvdekje është kthyer. Çfarë do të...

 • Shtepia Magjike mbi Peme 18, Bizonet perpara mengjesit, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  Përshëndetje bizonë! Ja, çfarë gjen Xheku dhe...

 • Shtepia Magjike mbi Peme 7, Perendim me tigrin dhembemprehte, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  Epoka e Akullit është shumë e ftohtë... për dy...

 • Shtepia Magjike mbi Peme 16, Ora e Lojerave Olimpike, Mary Pope Osborne

  Shtepia...


  "Vajzat nuk lejohen në lojërat olimpike!" Ky...

 • Seria Njemije e nje net, Perralla arabe (3 libra)

  Seria...


  Përrallat e mrekullueshme arabe, të përkthyera...

 • Historia e ilustruar e botes (enciklopedi)

  Historia e...


  Historia e njerëzimit që nga zanafilla e deri...

 • Mitologjia, Enciklopedi per femije

  Mitologjia,...


  Për heronj të fuqishëm dhe hyj olimpikë,Për...

Vazhd.

Titulli: Libri i Madh i Diturisë
Origjinali: Big Book of Knowledge
Gjinia: Enciklopedi për fëmijë
Autori: Autorë të ndryshëm
Shqipëroi: Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions (Arba Editions)
Viti: 2010
Fq. 322
Pesha: 1.8 kg
ISBN: 978-99943-94-44-9

Mbi librin

Kjo enciklopedi plot njohuri dhe fakte e bën për vete imagjinatën e çdo lexuesi. Me ilustrimet fantastike, "Libri i Madh i Diturisë" të dëfren, të intrigon dhe të informon. Duke shtjelluar tema interesante si piramidat dhe faraonët e Egjiptit, mitologjia greke, jeta e popujve në botë, natyra e universit, veçoritë e planetit Tokë, katastrofat natyrore dhe kafshët e ndryshme. "Libri i Madh i Diturisë" është burimi themelor për mendjet kureshtare të lexuesve të rinj.