Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Mehdi Frasheri, Kujtime, (vitet 1913-1933) Shihe të plotë

Mehdi Frasheri, Kujtime 1913-1933

Mehdi Bej Frashëri ka qenë gjithashtu një protagonist i politikës së viteve '30. Ai ka qenë kryeministër nën Mbretin Zog dhe një njeri jashtëzakonisht i kulturuar. Kujtimet e tij janë një çelës i vlefshëm për të vlerësuar kohën në të cilën ai jetoi, si dhe figurën e Mbretit Zog.

Info shtesë

SKU000554

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$7.12

Me ulje çmimi!

-36%

$11.13

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Filozofia Politike, Nje hyrje e shkurter, David Miller

  Filozofia...


  Si duhet jetuar së bashku në shoqëri?...

 • Stina e armeve (kopertine e trashe), Petro Marko

  Stina e...


  Lindi ne fshatin Dhërmi të Bregut. U rrit nga...

 • Monografi per Vithkuqin dhe Naum Veqilharxhin, Dhori Koti

  Monografi...


  Le të hedhim farën e mirë dhe me siguri vetë...

Titulli: Kujtime (vitet 1913-1933)
Origjinali: Kujtime
Autori: Mehdi Frashëri
Gjinia: Kujtime
Shtëpia botuese: OMSCA-1
Viti: 2005
Fq. 240
Pesha: 0.29 kg.
ISBN: 978-99927-52-60-2

Mbi autorin

Mehdi Bej Frashëri ka qenë gjithashtu një protagonist i politikës së viteve '30. Ai ka qenë kryeministër nën Mbretin Zog dhe një njeri jashtëzakonisht i kulturuar. Kujtimet e tij janë një çelës i vlefshëm për të vlerësuar kohën në të cilën ai jetoi, si dhe figurën e Mbretit Zog.