Kategoritë

Botuesit

Autorët

Histori kurre e shkrueme, At Zef Pllumi Shihe të plotë

Histori kurre e shkrueme, At Zef Pllumi

Të botuara veçmas ose në organe si revista "Hylli i Dritës", gazeta "55" etj., të pesë "veprat" e kësaj përmbledhjeje të re, - Historia kurrë e shkrueme, Franceskanët e mëdhaj, Ut heri dicebamus, Frati i pashallarëve Bushatli dhe Njerz fisnikë, - vijnë tani jo thjesht të puqura në këtë botim.

Info shtesë

SKU000356

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$19.15

Me ulje çmimi!

-20%

$23.94

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Dinastia shqiptare qe sundoi Misirin 1805-1952, Dr. Faruk Borova

  Dinastia...


  Gjatë qëndrimit tim në Kajro (1993-1997) si...

 • Shtate endrrat e Shqiperise, Hafiz Ali Korca

  Shtate...


  Midis hoxhallarëve të përndjekur nga...

 • Engjej dhe Djaj, Dan Brown

  Engjej dhe...


  Përpara se të shpërthente te "Kodi i Da...

Titulli: Histori kurrë e shkrueme (kopertinë e trashë)
Origjinali: Histori kurrë e shkrueme
Gjinia: Kujtime
Autori: At Zef Pllumi
Shtëpia botuese: 55
Viti: 2006
Fq. 528
Pesha: 0.92 kg
ISBN: 978-99943-921-2-3

Mbi librin

Të botuara veçmas ose në organe si revista "Hylli i Dritës", gazeta "55" etj., të pesë "veprat" e kësaj përmbledhjeje të re, - Historia kurrë e shkrueme, Franceskanët e mëdhaj, Ut heri dicebamus, Frati i pashallarëve Bushatli dhe Njerz fisnikë, - vijnë tani jo thjesht të puqura në këtë botim: ai çfarë i lidh ato në një pentaptik nuk është tjetër veçse vullneti për ta rilexuar historinë e për ta rishkruar atë duke iu afruar gjithnjë më pranë të vërtetave historike, ideal i çdo mendjeje të emancipuar e të qytetëruar.

 • Autori At Zef Pllumi