Si të gjej librin që kërkoj ?

116
7234

Faqja kryesore e librarise ShtepiaeLibrit.comMe rritjen e numrit të librave të publikuar (aktualisht mbi 4,100 tituj), si dhe rritjen e numrit të vizitave në faqen tonë, rrjedhimisht rritet edhe nevoja për të gjetur sa më lehtësisht librin apo autorin që ju dëshironi. Për këtë arsye ne ju ofrojmë disa mënyra si më poshtë:

Kategoritë dhe nën-kategoritë

Shtëpia e Librit është e organizuar në kategori librash si p.sh.: letërsia shqiptare, letërsia botërore, libra për fëmijë, etj, dhe brenda tyre me nën-kategori si: romane, revista letrare, tregime & novela, biografi & kujtime, etj. Kjo është edhe mënyra bazë se si ju mund të krijoni një ide më të qartë të librave që ne disponojmë si dhe mund të orientoheni më kollaj për të gjetur atë që kërkoni.

Mënyra kryesore e kërkimit

KerkoniFaqja jonë ju lejon të kërkoni duke përdorur motorin e brendshëm të kërkimit. Mjafton të shkruani titullin, autorin apo një pjesë të titullit të librit që kërkoni dhe menjëherë do t’ju shfaqen rezultatet sipas përmbajtjes së vetë faqes.

Nëse në çdo rast nuk gjeni atë që kërkoni, mos nguroni të na kontaktoni direkt me email (admin @ shtepiaelibrt.com)

Titujt e postimeve te Blogu

Pavarësisht se Blogu funksionon i ndarë nga sistemi i Shtëpisë së Librit, ne kemi gjetur një mënyrë për ta integruar atë me faqen e parë të dyqanit. Dhe konkretisht, në krahun e djathtë, ju do keni mundësinë të klikoni mbi titujt e fundit të postimeve që ne vendosim në Blog. Gjithsesi, nëse dëshironi të informoheni rregullisht për të zhvillimet dhe të rejat te Shtëpia e Librit, ne ju sugjerojmë të abonoheni nëpërmjet shërbimit tonë me Email.

Përditësuar më: 22 gusht 2015

4 hapa si te porosisni libraP.S. Udhëzuesit tanë!

Gjithashtu ju ftojmë të shfletoni edhe udhëzuesit tanë mbi mënyrën e porositjes dhe pagesës për librat.

 • fjolla

  ju lutem a mundeni te ma gjeni lektyren nita nga shkrimtari josip rela

 • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

  nuk kemi libra shkollore per filloren.

 • arbnor memqaj

  ju lutem a mund te ma gjeni ndonje lektyr per klasen e 7

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Nuk e disponojme.

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Ju faleminderit per interesimin por nuk kemi libra per shkollen fillore.

 • inga

  librin nita mundesh me kerku edhe ne google vetem shkruje lektyra nita edhe ta qet

 • floresa

  Pershendetje dua emrat e lektyrave qe keni ju

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Na vjen keq por nuk disponojmë lektyra si ato që kërkoni.

 • floresa

  Dua lektyren e bukura dhe bisha lektyra me e bukur

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Flores na vjen keq por nuk e disponojmë

   • floresa

    Faleminderit shum nuk ka problem

 • floresa

  Ju lutem elvis plaku dua lektyren e bukura dhe bisha ajo me pelqen shum me ka pelqyer pres pergjigjjen tuaj

 • floresa

  Pres pergjigjjen tuaj

 • Rinea

  Pershendetje.Pasi qe nuk keni libra per shkollen fillore,kisha pas deshire qe te me tregoni disa titujj romanesh per klasen e 8 :)

 • elvira

  a ka lektyra te 8 klas ju lutem me tregon vetem emrat e tyre

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Ju faleminderit per interesimin por me keqardhje duhet t’ju njoftojmese se nuk disponojme keto libra per shkollen fillore.

 • laura

  pershendetje kerkoj lekturat e kl 8 ju lutem vetem mi tregoni emrat dhe te ktheni pergjigjje asgje me teper flm per mirkuptim

 • enca hagjiu

  lola morina

  • floresa

   Shum e bukur je bre enca kengetarja me e bukur

 • enca hagjiu

  ju lutem kerkoj romanin shpella epirateve

 • elda morina

  po mor

 • ardon

  ju lutem a mund te me gjeni ritregimin e lektyres mosha e bardhe nga dritero agolli

 • ardon

  ju lutem a mund te me gjeni lektyren mosha e bardhe nga dritero agolli pershkrimin ju lutem ktheni pergjigje

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje Ardon,

   aktualisht nuk e disponojme kete titull. Na vjen keq.

 • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

  Pershendetje, ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme libra per shkollat fillore.

 • drinbardh

  a keni ndonje liber per kl9

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje, ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme libra per shkollat fillore.

 • besa

  une kerkoj libren keshtjella per klasen e 8

  • elvisi

   Pershendetje Besa, aktualisht ne nuk ofrojme libra per klasat fillore.

 • anika

  kerkoj librin historia e skenderbeut dhe bashkeudhetaret e skenderbeut! faleminderit per mirkuptimin<3

  • elvisi

   Per cilin autor behet fjale, pra kush eshte autori i librit qe kerkoni?

 • besa

  une dua komentimin e libres te klases se 8 keshtjella si te ma tregoni do te isha shume mirnjohes ndaj jush faleminderit

  • elvisi

   Pershendetje Besa, aktualisht nuk ofrojme libra per klasat e fillores.

 • http://[email protected] lola

  A MUNDESH TE MA GJESH LIBRIN “PRINCESHA ARGJIRO”

 • besa

  A e kinilibrin “Shpella e Pirateve”

 • Enea

  A mund te me tregoni 3 tituj te lektyrave per klasen e 5?

 • Era

  A keni ndonjë roman per klasen e 9? ,nese po a mi tregoni titujt e disa romaneve ?

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Pershendetje Gresa,

  na vjen keq por nuk e disponojme :(

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Na vjen keq por nuk e disponojme.

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Na vjen keq por nuk e disponojme kete liber.

  Ju faleminderit.

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Pershendetje Lina,

  aktualisht ne nuk ofrojme libra shkollore fillore, dhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Pershendetje Besfort,

  ju faleminderit per interesimin, me keqardhje duhet t’ju njoftojme se aktualisht nuk disponojme libra te shkollave fillore.

  Ju faleminderit.

 • Petrit Titani

  Pershendetje!
  A e keni librin e Ilir Konomit “Pushtimi”?

  • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

   Pershendetje Petrit,

   do ta shtojme se shpejti ne faqen kryesore.

   Ju faleminderit.

 • ardit

  ju lutem ma gjeni librin shkelqimi dhe renia e shokut zylo nga dritero agolli

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Nga pershkrimi eshte mjaft e veshtire per t’u identifikuar titulli, mbase ndonje nga lexuesit mund te ndihmoje nese i kujtohet.

 • gentii vitija

  a ekini librin orhani Nga {Nexhat Zerkirija} Ktheni pergjigje

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje Genti,

   ju faleminderit per interesimin, por librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • taulant gashi

  me falni me duhet libri hija e tokes nga ali podrimja ju lutem ma ktheni pergjigjen

 • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

  Pershendetje Tina,

  ju faleminderit per interesimin, por ne ofrojme vetem librat :(

 • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

  Pershendetje Drini,

  na vjen keq por librin qe kerkoni nuk e disponojme.

  Ju faleminderit.

 • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

  Pershendetje Seduela,

  ju faleminderit per interesimin, por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk i disponojme. Por ftoj lexuesit te shtojne komentin e tyre nese kane me shume informacion ne lidhje me kerkesen tuaj.

  Ju faleminderit.

 • Fatlind

  Romani Lutjet E Mbremjes Anton Pashku Ju lutem ?

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje,

   ju faleminderit per interesimin, por ne nuk e disponojme, mbase dikush tjeter nga lexuesit mund te jape ndonje informacion me shume.

   Faleminderit

 • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

  Pershendetje Fetije,

  ju faleminderit per interesimin. Librin si link mund ta gjeni ketu por me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk e kemi ne gjendje aktualisht: http://www.shtepiaelibrit.com/store/sq/romane/1294-sikur-te-isha-djale-haki-stermilli.html

 • donat

  Ma gjeni një libër klasës 4

  • elvisi

   Pershendetje Donat,

   ju faleminderit per interesimin. Me keqardhje duhet t’ju njoftojme se nuk disponojme libra te klases se katert.

 • zenel

  ma gjen ni liber per Klasen E 3

  • elvisi

   Pershendetje Zenel,

   ju faleminderit per interesimin, por aktualisht nuk ofrojme shume libra shkollore, ndaj edhe librin e kerkuar nuk e disponojme.

 • flori saramati

  me duhet lektyra trimi mir me shok shum sa me shpejt sonte nese jeni online stafi i ksaj wbside plz

  • elvisi

   Pershendetje Flori,

   ju faleminderit per interesimin, por nuk e disponojme.

 • lela

  ju lutem me gjeni lektyran 100 vjet vetmi

 • vineta

  Pershendetje! Mua me duhet libri.Nita ju lutem ma gjeni, do ju isha shumm mirennjohese per ket

  • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

   Ju lutem na jepni nje informacion me te plote per librin qe kerkoni. Nita …..

 • Leila

  Pershendetje !Mua me duhet libri Lutjet e mbremjes nga Anton Pashku ju lutem a mund te ma gjeni,do ju isha shume mirenjohese.

  • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

   Pershendetje Leila,

   ju faleminderit per interesimin. Aktualisht nuk e disponojme. Do interesohemimos e gjejme dhe do t’ju njoftojme serish vetem neser arrijme ta sigurojme. Ju faleminderit.

 • blinera

  pershendetje jam blinera kerkoj librin “PrINCESHA ARGJIRO” na Ismail Kadare

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje Blinera, ju lutem beni nje kerkim brenda faqes tone: http://www.shtepiaelibrit.com dhe do ta gjeni lehtesisht.

 • Faton

  Mirdita Une Deshiroj nje roman per klasen e 7

  • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

   Pershendetje Faton,

   faleminderit per interesimin, ne fakt ka shume romane qe ju mund t’i lexoni por ne do t’ju sugjeronim qe te fillonit me leximin e romaneve klasike. Ne kemi pergatitur nje liste me to dhe ju mund ta gjeni ketu: http://www.shtepiaelibrit.com/store/sq/98-klasiket-per-femijet

 • Muharrem

  Pershendetje me duhet libri :arti I shitjes nga zig Zigler Ne Prishtine

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Pershendetje Muharrem,
   per momentin ne e kemi mbaruar dhe nuk e disponojme me. Nuk jemi te sigurt se ku tjeter mund ta siguroni, por besoj se ne Prishtine duhet te kete ndonje kopje neper librarite atje.

 • tuana

  pershendetje dua te gjej librin Froidi

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Cilin liber per Froidin apo per Froidin? Mundesisht na jepni nje titull te sakte qe te mund t’ju orientojme me mire. Flm.

 • duart

  une dua qe te mar lektyren qemil batalli agimet e kaltrta

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Na vjen keq por nuk e disponojme..

 • Eda

  Më duhet libri nizet mijë mila nën det ju lutem nese keni mundësi të ma gjeni.

 • dea

  me duhetlektyra Trimi mir me shok shum ?

  • http://www.shtepiaelibrit.com/store/ Libraria ShtepiaeLibrit.com

   Pershendetje,
   na vjen keq por nuk e disponojme.

   Gjithe te mirat,
   Elvisi & Gjergji

   ——- Original message ——-

 • arlinda

  un dua ta mmarr lektyren nga qamil batalli agimet e kalterta a mundi te ma gjeni

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje Arlinda,
   na vjen keq por nuk e disponojme.

 • I paemër

  pershendetje dua ta gjej liblin kadare

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje Medina,

   ju lutem vizitoni faqen tone kryesore dhe aty do te gjeni edhe fushen ku mund te kerkoni per librat e Kadarese, ose klikoni linkun me librat e autorit ketu.

 • lisa

  ku mund ta gjej komentimin e lektyres qamil batalli

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje Lisa, na vjen keq por ne nuk e disponojme komentimin e lektyres qe kerkoni.

 • laura

  dua nje lektyre per klasen e 7 ose 8

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje, aktualisht nuk disponojme tituj shkollore per klasat e 7ta ose te 8ta.

 • elaa

  dua ta lexoj kete lektyr shkollore se me pelqen shum dhe dua tja di komentin e asaj lektyre

 • elmedina

  une e dua lektyret e klases se 5 agimet e kaltra qamil batalli me ndihmoni ju lutem per kete

 • arijeta

  me falni si mund ta gjej?

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje Arijeta,

   ju faleminderit per interesimin por aktualisht ne nuk e disponojme titullin e kerkuar.

 • arijeta

  une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • qendresa

   une kerkoj librin : Agimet e Kaltra nga Qamil Batalli

  • blinera

   librin agimet e kaltra mund tajesh ne disa librari ne prishtin si instituti albanonologjik

 • http://arsliteratura.blogspot.com Remi

  Përshëndetje redaksi e nderuar,
  Një çast i mire për një përshëndetje të shpejtë!
  Redaksi e nderuar,
  Ka kohë qe kërkoj një roman të Kadaresë.
  Titullohet ,,Dasma’’ thjesht kureshtja e një polemike ndërmjet B.Xhaferrit dhe Kadaresë më jep shtytje ta rilexojë edhe njëherë.
  Respekt, Gurrakociani 2010

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje Remi, faleminderit per interesimin. “Lekura e daulles” u shkrua dhe u botua ne vitin 1967, ne revisten “Nentori”, per te dale nje vit me pas, si liber me vete, me titullin “Dasma”. Tani ky liber eshte pjese e Vellimit 4, te Vepres se Kadares.

 • dafina

  mund te me tregoni nese eshte ky roman (Robinson Kruzo)i postuar ne ket web??? pres pergjigje…

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Pershendetje edhe nje here. Ju lutem provoni kete link: Robinson Kruzo

 • dafina

  kerkova mirepo nuk mund ta gjej romanin Robnson Kruzo nga Daniel defo

 • burbuqe

  pershendetje! nese mund te me tregoni titullin e librit me te fundit qe ka te beje me muziken. faleminderit

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi – Admin

   Na vjen keq por nuk e kemi kete informacion.

 • Pingback: Tani mund të kërkoni edhe me Google.com | Shtepia e Librit - Blog()

 • Edonita

  Pershendetje shtepia e librit.Jeni vertet shume te mire edhe pse nuk kam blere kurre ndonje liber nga ju sepse nuk i kam mundesite mirepo lexoj vazhdimisht libra te marra nga bibloteka ne FusheKosove.E cmoj shume punen e juaj sepse mua me rekomandon shume libra dhe me ndihmon shume te zgjedh librin ne bilboteke.Ju pershendes perzemersisht shume.Me Respekt Edonita.

 • [email protected]

  desheroj te blej libri Jon Kerr Koka ekalit

  • http://www.shtepiaelibrit.com Elvisi

   Pershendetje,
   me sa di une ne nuk e disponojme kete liber….

   Elvisi

 • http://www.shtepiaelibrit.com elvisi

  Pershendetje Arber,
  e vleresoj komentin tend. A mund te na orientosh se cfare lloj informacionesh do ishin me vlere per ju. Ne jemi duke punuar vazhdimisht per ta permiresuar sherbimin tone dhe komentet tuaja jane ato me me vlere per punen qe bejme.

  Elvisi

 • arber

  ju nuk te jepni shume informacione

  • http://www.sfidabiznesi.com/ Elvis Plaku

   Cfare do te konsideroje si informacion per ju? Shpesh na pyesin ne se mund ta shkarkoj kete apo ate liber, por ceshtja eshte qe ne nuk merremi me pirateri dhe as nuk mund ta mbeshtesim ate pasi nuk vlen as per autoret dhe as per vete lexuesit te cilet nuk do merrnin me te miren e autoreve te cilet do ndihen te ndrydhur nga vjedhja e vepres se tyre.